Cieplej na świeżym powietrzu

Taras, balkon, ogródek letni to miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas. Niestety w naszym klimacie przez większą część roku na zewnątrz panują niezbyt sprzyjające temperatury. Komfort termiczny tarasu lub ogródka restauracji można poprawić między innymi dzięki wykorzystaniu promienników podczerwieni.

Cieplej na świeżym powietrzu

Zastosowanie tradycyjnych rozwiązań do ogrzewania otwartych przestrzeni jest mało wydajne i skuteczne. Dlaczego promienniki ciepła sprawdzają się lepiej w takich sytuacjach? Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie ogrzewają one powietrza. Oznacza to, że możemy na przykład zwiększyć temperaturę panującą na tarasie bez konieczności zużywania ogromnych ilości energii na ciągłe podnoszenie temperatury powietrza, które po ogrzaniu będzie się unosić do góry.

Promienniki podczerwieni – zalety

Zastosowanie takiego rozwiązania jest stosunkowo praktyczne i funkcjonalne. Przede wszystkim promienniki nie wytwarzają żadnych zanieczyszczeń, nie produkują szkodliwych zapachów, wytwarzają ciepło bez emisji. Poza tym działają cicho, bez dźwięków. Zaraz po włączeniu promiennika osoby znajdujące się w jego zasięgu odczuwają ciepło. Dodatkowo ciepło rozkłada się stosunkowo równomiernie – nie ma sytuacji, kiedy przy ziemi panuje znacznie niższa temperatura. Zaletą nowoczesnych urządzeń tego typu są również dosyć niskie koszty eksploatacji. Nowoczesne promienniki produkuje się tak, aby zapewnić jak największą wydajność tych urządzeń niezależnie od miejsca, w którym zostały zastosowane.